Były piękne, wzruszające występy… ,,SPADOCHRON 2015?

27 kwietnia w sali teatralnej im. ks. Mirosława Tabaki w podziemiach kościoła parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe odbył się Płoński Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,,SPADOCHRON 2015?.
Pomysł na przedsięwzięcie powstał dzięki dwuletniej współpracy grupy teatralnej ?Spadochron? działającej w Zespole Szkół nr 3 (opiekunami grupy są nauczycielki Aldona Faron oraz Lidia Morawska) z Miejskim Centrum Kultury w Płońsku (opiekę artystyczną sprawuje Anna Mika).

Celem naszego festiwalu jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, upowszechnianie metod terapii przez sztukę, kształtowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych, rozwijanie zainteresowań i stwarzanie możliwości prezentacji umiejętności wokalnych, teatralnych, recytatorskich, plastycznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Warto także dodać, że impreza jest doskonałą okazją do wspólnego przeżywania radości. W przeglądzie wzięło udział 48 uczestników.

Uczniowie z ZS nr 3 w Płońsku, Grupa teatralna SPADOCHRON przedstawiła interpretację do baśni Braci Grimm ?Jaś i Małgosia?. Agata Czerniakowska zaśpiewa piosenkę pt.: ?Biegnij przed siebie? Ani Wyszkoni.

Grupa teatralna TEATR NA MIARĘ DZIECKA ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu opowiedział nam historię, która wydarzyła się bardzo dawno w Chinach na motywach bajki Andersena pt.?Słowik?.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pułtusku zaprezentował inscenizację wiersza ?Rozmawiała gęś z prosięciem? Juliana Tuwima a Lena Guławska zaśpiewa piosenkę Virgin pt.: ?Dwie bajki?.

Podopieczni z grupy teatralnej ?Iskierka? z Caritas Diecezji Płockiej WTZ w Płońsku zaprezentowali się w trzech odsłonach: teatralnej – wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i życiu (?Mały Książę?) oraz wokalnym (piosenka na ludowo pt. ?W moim ogródeczku?). Justyna Wyszyńska zaśpiewała piosenkę Haliny Frąckowiak pt.?Jak pięknie by mogło być?.

Stowarzyszenie Niepełnosprawnych ?Bądźmy Razem? z Płońska również włączyło się w nasze przedsięwzięcie. Henryk Błaszczyk zaśpiewał piosenkę pt. ?Maryjanka?, a jego brat Andrzej ?Jesteś szalona?.

Uczeń ze Szkoły Podstawowej w Baboszewie z klasy integracyjnej, Julian Nita wyrecytował wiersz pt.?Marzenia? zaś Adaś Nowakowski zaśpiewał ?Piosenkę domową?.

Na zakończenie gościnnie zaprezentowała się grupa kuglarska Roberta Poryzińskiego ?Straszydło w drodze?. Przez cały czas wszystkim uczestnikom przyglądało się jury w składzie: wicestarosta Anna Dumińska-Kierska, dyrektor PCPR Agnieszka Piekarz, dyrektor MCK Elżbieta Wiśniewska, dyrektor ZS nr 3 Aneta Rutkowska, ks. Zbigniew Sajewski oraz Robert Poryziński. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki przekazane przez firmę LCS, Sławomira Jarosławskiego z America Store, wójta gminy Płońsk Aleksandra Jarosławskiego. Całą imprezę porowadziła Ania Mika.

W holu można było zobaczyć wystawę prac plastycznych, między innymi rysunki wykonane przez Emilkę Sawicką, uczennicę ZS nr 3 w Płońsku oraz wystawę wyrobów rękodzieła, które wykonali uczniowie „trójki”, Stowarzyszenia Spadochron, podopieczni Stowarzyszenia Niepełnosprawnych ?Bądźmy Razem? w Płońsku, TPD Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo oraz Caritas Diecezji Płockiej Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Organizatorem imprezy było Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Stowarzyszenie SPADOCHRON, a współorganizatorem Zespół Szkół nr 3 w Płońsku.

(Aldona Faron)

Komentarze zamknięte.